O firmie

DIAGNOSTYKA - INNOWACYJNOŚĆ - JAKOŚĆ

O firmie

Energodiagnostyka Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, to firma prowadząca prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie diagnostyki technicznej metodami nieniszczącymi (ang. non destructive testing - NDT). Początki działalności firmy sięgają 1991 roku. Specjalizujemy się w badaniach i diagnostyce elementów eksploatowanych w procesie ich oceny stanu technicznego. Wykonujemy również badania nieniszczące na etapie produkcji i odbiorów końcowych. Posiadamy swoich przedstawicieli także w Gdańsku, Elblągu i Szczecinie, ale zlecenia realizujemy na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Nasi specjaliści posiadają certyfikaty 2 i 3 stopnia wg PN-EN 9712 oraz bogate doświadczenie z dziedziny badań nieniszczących. Bardzo duży nacisk kładziemy na ciągłe podnoszenie kwalifikacji przez nasz personel.

Naszą cechą charakterystyczną jest otwartość na potrzeby i problemy klientów.

Od początku działalności firmy zajmujemy się również wdrażaniem metody MPM (Magnetyczna Pamięć Metalu) w Polsce. Wdrożenia takie prowadzimy poprzez prace badawczo-rozwojowe bezpośrednio u klienta oraz wspólnie z ośrodkami naukowymi, udział w konferencjach, organizowanie seminariów,  spotkania branżowe, doradztwo oraz prowadzenie szkoleń w zakresie tej metody. Prowadzimy również sprzedaż urządzeń MPM.

Od 2017 roku zajmujemy się również wdrażaniem i rozwojem metody WIT.

W naszej ofercie znajdują się także badania wdrożeniowe w zakresie systemów SHM (Structural Health Monitoring), PHM (Prognostic and Health Managment) oraz zaawansowanych systemów badań NDT.

Nasza kadra służy pomocą w zakresie opracowywania planów badań, metodyk badawczych z szeroko pojętej branży badań nieniszczących służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wszystkie prace jesteśmy w stanie wykonać również z wykorzystaniem dostępu linowego (rope access), co znacznie rozszerza możliwości w diagnostyce obiektów trudno dostępnych oraz pozwala obniżyć koszty związane z zapewnieniem dostępu do badanych elementów.

Więcej informacji dotyczących profilu naszej działalności znajdziecie Państwo na poszczególnych podstronach.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu i współpracy.

Współpracując z firmą ENERGODIAGNOSTYKA otrzymujesz kompleksową, profesjonalną obsługę całego procesu diagnostycznego:

Energodiagnostyka
 • 1
  OKREŚLENIE CELU BADAWCZEGO
 • 2
  ANALIZA DOKUMENTACJI I HISTORII EKSPLOATACJI
 • 3
  OPRACOWANIE METODYK / PROCEDUR BADAWCZYCH
 • 4
  WYKONANIE BADAŃ I POMIARÓW
 • 5
  ANALIZA WYNIKÓW I OBLICZENIA
 • 6
  ORZECZENIE O STANIE TECHNICZNYM
 • 7
  ZALECENIA / PROGNOZA CZASU BEZPIECZNEJ EKSPLOATACJI / OPRACOWANIE DALSZEGO PLANU BADAŃ
1
OKREŚLENIE CELU BADAWCZEGO
2
ANALIZA DOKUMENTACJI I HISTORII EKSPLOATACJI
3
OPRACOWANIE METODYK / PROCEDUR BADAWCZYCH
4
WYKONANIE BADAŃ I POMIARÓW
5
ANALIZA WYNIKÓW I OBLICZENIA
6
ORZECZENIE O STANIE TECHNICZNYM
7
ZALECENIA / PROGNOZA CZASU BEZPIECZNEJ EKSPLOATACJI / OPRACOWANIE DALSZEGO PLANU BADAŃ

Referencje

Przez wiele lat działalności zdobyliśmy międzynarodowe doświadczenie i referencje. Przeczytaj co piszą o nas nasi klienci.